Všude kde najdeme stojatou vodu, najdeme také řasy. Řasám totiž k životu stačí velice málo, a to v podstatě jen ta voda a světlo čili sluneční svit.
Akvaristé ve svých akváriích řeší mnoho druhů řas a pokud se ji chtějí zbavit, tak je to běh na dlouhou trať. Do akvária totiž nemohou nalít chemické přípravky, které by mohly ublížit rybám, ale také určit přesně jaký druh řasy se v akváriu objevil, není úplně jednoduché. Základní dělení řas je na černou a zelenou řasu. Každá z nich vzniká z jiných příčin, a pokud odstraníme např. silné světlo, dáme silnější filtr, nebo do vody živiny, které podpoří růst ostatních rostlin, řasy pomalu samy vymizí. Pomoct s řasami v akváriu mohou také některé druhy rybek, šneci nebo krevetky. Podobné problémy řeší i akvaristé, kteří mají ryby v zahradních jezírkách.
Zcela jiné řešení se nabízí, když se nám objeví řasa v bazéně na zahradě. Příčiny jsou ale podobné. Stojatá voda, na kterou svítí slunce a pokud nemáme skutečně výkonný filtr, tak máme do měsíce vodu v bazéně zelenou. Naštěstí do bazénu lze přidávat chemii, která řasy zničí, a přitom není škodlivá pro děti, které se v bazéně koupou a občas se i vody napijí. Při divokých hrách v bazéně se občasnému napití zabránit nedá.
Přípravek proti řasám chlorito.cz bychom měli používat již před sezónou preventivně, protože jinak, jak jsme již řekli, řasa ve vodě začne stoprocentně růst.
Chcete mít průzračně čistou vodu v bazéně? Nechcete, aby vám tam začala bujet řasa, které stačí voda, teplo a světlo a dokáže vám proměnit bazén v brčálník? Bez chemických přípravků a pravidelné údržby to nepůjde, ale stačí dávkovat podle návodu a mít dostatečnou filtraci. Voda zůstane jako křišťál a vy si můžete užívat léto plnými doušky. Ani se vám nebude chtít na dovolenou k moři a budete si užívat klidu a pohody na vlastní zahradě ve vlastním bazénu.