Kaše není v jídelníčku člověka žádnou novinkou. Její existence v jídelníčku je zaznamenána již v době antiky u gladiátorů, kterým dodávala dostatek energie. Kaše, která je z obilovin, totiž obsahuje energie opravdu hodně. Jakou kaši si udělat? Možností je opravdu hodně. Můžete zkusit ječnou kaši, ovesnou, pohankovou, rýžovou, jáhlovou, aramantovou nebo třeba špaldovou. Každá kaše má nějaká pro a proti, některé jsou naprosto bez lepku a úprava zůstává na vás.
Mléčná či bezmléčná
Kaši si můžete upravit dle vlastních chuťových preferencí. Především, pokud máte přecitlivělost na laktózu, pak oceníte, že se dají udělat i zcela bez mléka. Prostě můžete použít vodu, nebo rostlinné mléko, které to klasické naprosto skvěle nahradí. Kaši si poté ochutíte dle sebe, ovocem, sirupem či třeba čokoládou. U nás doma je velice oblíbená kaše s čokoládou a banánem.
Kaše z pytlíku
Kaše z pytlíku jsou alternativou pro relativně zdravou svačinku do práce, pro ty, co nemají čas si připravovat kaši čerstvou a chtějí svačit či snídat vydatně. Kaše koupíte už ochucené v pytlíčku, tak akorát na jednu porci. Koupíte kaši ovesnou, ječnou, pohankovou, rýžovou ale třeba i s chia semínky, čočkou či vícezrné kaše. Cena takové kaše se pohybuje od 10ti Kč do 25 Kč, dle kvality a také dle přidaných surovin. V některých tipech kaší totiž máte i kvalitní sušené ovoce, které je poměrně drahé. Další variantou je, nechat si namíchat kaši dle vlastních představ a vzít si do práce celou dózu, ze které budete odebírat. Tato varianta nejen že vyjde trochu levněji, ale také vám nejspíše bude více chutnat.
Je kaše opravdu tak zdravá?
Instantní kaše jsou sice poměrně zdravé, ale na druhou stranu obsahují také spoustu cukrů. Dalším faktem, o kterém bychom mohli debatovat, je extruze kaší, která je poněkud spornou technologickou přípravou kaší.