Je pravdou, že rýmu můžete vlastně chytit v jakémkoliv ročním období. Je jedno, jestli je zrovna léto nebo zima. Ona si nás vždycky najde. Důležitá je hlavně prevence. Jako prevence velmi pomáhají citrusy. Když už nás začne třeštit hlava či bolet v krku nebo nose, je už pozdě. Rýma je tady. Podle odborníků rýma trvá okolo čtrnácti dní, ale mnohé z nás opustí již po prvním týdnu.
Důvodem rýmy je nejčastěji oslabení organismu nebo málo vitamínů.
Postihuje všechny bez výjimky. Děti, dospělé i starší generace.
Nejlepším hubitelem na rýmu jsou nosní kapky a spreje s obsahem mořské soli. Mezi nejznámější nosní kapky patří Olynth.
Je pravda, že tak jako všechno, mají i nosní kapky omezené a vedlejší účinky.
Pokud neradi utrácíte peníze za nosní kapky nebo jste proti tomu, zkuste horkou vodu. Ponořte si ruce až po lokty do horké vody a snažte se vydržet co nejdéle. Můžete si samozřejmě nahřát i nohy, které poté zabalíte do teploučkých ponožek.
Skvělým tipem je i přidat do horkého čaje echinacey. Ta skvěle stimuluje váš imunitní systém. Má samozřejmě také i jiné využití, ale pro náš imunitní systém je opravdu skvělá.
Velmi důležitý je také příjem vitamínu C. Zkuste více konzumovat kapustu, cibuli, pomeranče, kiwi a mnoho dalších zdravých potravin.
Hodně pijte. Nejlépe bylinkové čaje, ale ne studené!
Dobrým pomocníkem je také křen. Když si párkrát přičichnete k nastrouhanému křenu, uvidíte, jak se vám nos hezky protáhne.
Pokožku nosu, která je podrážděná a červená nejlépe mazejte léčivou mastí. Pomůže vám i obyčejný jelení lůj.
Důležitý je také spánek a odpočinek. Snažte se odpočívat, co nejvíce to půjde, i když s rýmou to jde těžce.
Jestli zrovna bojujete s rýmou, zkuste z těchto rad něco vyzkoušet. Třeba vám to také pomůže a už se nebudete muset trápit J. Přejeme brzké uzdravení.